Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki 18.01.2015, 21:24

Od grudnia 2014 roku uczniowie klasy drugiej realizują Projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa pn. ,, Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki’’. Realizatorem i fundatorem projektu jest Fundacja Kronenberga przy City Handlowy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem projektu jest nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu. Inspirowanie uczniów do realizowania własnych pomysłów, wspomaganie ich samodzielności w uczeniu się, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz motywacji do dalszej edukacji. Uczniowie wędrują przez 10 miesięcy po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzania. W trakcie galaktycznej podróży odwiedzą następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka, Grosikowa majówka, Grosikowe wspomnienia, Grosikowe oszczędzanie, Grosikowe wędrówki. Uczniowie realizację poszczególnych zadań i swoje osiągnięcia będą dokumentować w ,, Dzienniku podróży’’.